PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Z życia biblioteki

Nowy numer „Osiemnachy”

14 listopada 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Z przyjemnością zawiadamiamy, że po długiej przerwie wznowiła działalność szkolna gazetka „Osiemnacha”. Zapraszamy do lektury! Alina Jakubowska 1 tytułowa (1) (19-20) 2 fotoreportaż 3 sprzatanie świata 4 narodowe czytanie (19-20) 5 poradnik 1 (19-20) 6 opowiadania 7 sport (19-20) Łewerest 8 lHyde Park (19-20)

Świąteczna zbiórka słodyczy

6 listopada 2019 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce słodkości dla dzieci z Dąbrowy Górniczej. Akcja organizowana jest we współpracy z Fundacją Godne Życie, za pośrednictwem której zebrane słodycze trafią we właściwe ręce. Akcja trwa do 9 grudnia. Za każdy, nawet najmniejszy słodki drobiazg dziękujemy!

Mistrz Pięknego Czytania wybrany

30 października 2019 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Już po raz dziewiąty, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, spośród klas starszych wyłoniony został Mistrz Pięknego Czytania. 30 października w szkolnej bibliotece spotkało się 19 uczestników – uczniów klas IV-VIII, którzy po przejściu klasowych eliminacji walczyli o tytuł mistrzowski w czytaniu prozy.

W piątek 11.05.2019r. reprezentacja naszej szkoły czyli Mistrzowie Województwa Śląskiego w składzie Mateusz Jędryczek, Kacper Kaczyński i Piotr Olszewski udała się na ostatnie zmagania w IV Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”. W Katowicach spotkali się z pozostałymi mistrzami reprezentującymi 15 innych województw w kategorii wiekowej 5-8 klasy. Konkurs „Wielka Liga Czytelników” jest na bardzo wysokim poziomie,  [więcej…]

Wielka Zbiórka Książek 2019

6 maja 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż postanowiliśmy wesprzeć działania Fundacji Zaczytani.org, która od 2013 roku promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Fundacja Zaczytani.org, aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej  [więcej…]

Dnia 6 lutego uczniowie klas I zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.