PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Z życia biblioteki

WLC – Test kwalifikacyjny

16 lutego 2020 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Tytuły książek do testów kwalifikacyjnych w kolejnym etapie konkursu „Wielka Liga Czytelników” kl.I-IV  „Nowe przygody skarpetek ( jeszcze bardziej niesamowite)” – Justyna Bednarek  kl.V-VIII   „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek” – Hanna Ożogowska Test kwalifikacyjny odbędzie się 24.03.2020r. o godz. 9:00. Dziękujemy, że tworzycie wielką społeczność aktywnych czytelników w naszej szkole!

Czytanie książek wcale nietrudna sprawa…

5 lutego 2020 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

  tekst: Maksymilian Martens, klasa VII b    

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić. [Antoine de Saint-Exupéry] W dniu 9 grudnia 2019 zakończyła się szkolna zbiórka słodyczy organizowana we współpracy z Fundacją Godne Życie. Góry słodkości zostały przekazane panu Łukaszowi Kolberowi i umilą świąteczny czas podopiecznym fundacji. Za każdy słodki  [więcej…]

Andrzejki w bibliotece

2 grudnia 2019 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Jak mówi pradawny zwyczaj w wigilię świętego Andrzeja można sobie wywróżyć przyszłość. I tak też w piątek nasza biblioteka zamieniła się na chwilę w siedzibę czarownicy. Uczniowie klasy 7a – oczywiście z dyplomem szkoły wróżbitów – przepowiadali przyszłość naszym uczniom.

Wielka Liga Czytelników Edycja 2019/2020

25 listopada 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

V Ogólnopolski Konkurs  Zapraszamy do udziału w  kolejnej edycji konkursu czytelniczego dla uczniów klas 1-8, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej czytelniczej przygodzie uczniów naszej szkoły. Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia należy dokonać w szkolnej bibliotece. Drodzy Rodzice/Opiekunowie  do udziału w konkursie niezbędna jest pisemna zgoda rodzica. Aby  [więcej…]

Nowy numer „Osiemnachy”

14 listopada 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Z przyjemnością zawiadamiamy, że po długiej przerwie wznowiła działalność szkolna gazetka „Osiemnacha”. Zapraszamy do lektury! Alina Jakubowska 1 tytułowa (1) (19-20) 2 fotoreportaż 3 sprzatanie świata 4 narodowe czytanie (19-20) 5 poradnik 1 (19-20) 6 opowiadania 7 sport (19-20) Łewerest 8 lHyde Park (19-20)