PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Z życia biblioteki

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić. [Antoine de Saint-Exupéry] W dniu 9 grudnia 2019 zakończyła się szkolna zbiórka słodyczy organizowana we współpracy z Fundacją Godne Życie. Góry słodkości zostały przekazane panu Łukaszowi Kolberowi i umilą świąteczny czas podopiecznym fundacji. Za każdy słodki  [więcej…]

Andrzejki w bibliotece

2 grudnia 2019 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Jak mówi pradawny zwyczaj w wigilię świętego Andrzeja można sobie wywróżyć przyszłość. I tak też w piątek nasza biblioteka zamieniła się na chwilę w siedzibę czarownicy. Uczniowie klasy 7a – oczywiście z dyplomem szkoły wróżbitów – przepowiadali przyszłość naszym uczniom.

Wielka Liga Czytelników Edycja 2019/2020

25 listopada 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

V Ogólnopolski Konkurs  Zapraszamy do udziału w  kolejnej edycji konkursu czytelniczego dla uczniów klas 1-8, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej czytelniczej przygodzie uczniów naszej szkoły. Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia należy dokonać w szkolnej bibliotece. Drodzy Rodzice/Opiekunowie  do udziału w konkursie niezbędna jest pisemna zgoda rodzica. Aby  [więcej…]

Nowy numer „Osiemnachy”

14 listopada 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Z przyjemnością zawiadamiamy, że po długiej przerwie wznowiła działalność szkolna gazetka „Osiemnacha”. Zapraszamy do lektury! Alina Jakubowska 1 tytułowa (1) (19-20) 2 fotoreportaż 3 sprzatanie świata 4 narodowe czytanie (19-20) 5 poradnik 1 (19-20) 6 opowiadania 7 sport (19-20) Łewerest 8 lHyde Park (19-20)

Świąteczna zbiórka słodyczy

6 listopada 2019 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce słodkości dla dzieci z Dąbrowy Górniczej. Akcja organizowana jest we współpracy z Fundacją Godne Życie, za pośrednictwem której zebrane słodycze trafią we właściwe ręce. Akcja trwa do 9 grudnia. Za każdy, nawet najmniejszy słodki drobiazg dziękujemy!

Mistrz Pięknego Czytania wybrany

30 października 2019 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Już po raz dziewiąty, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, spośród klas starszych wyłoniony został Mistrz Pięknego Czytania. 30 października w szkolnej bibliotece spotkało się 19 uczestników – uczniów klas IV-VIII, którzy po przejściu klasowych eliminacji walczyli o tytuł mistrzowski w czytaniu prozy.