PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Turystyka

„Szlakiem Orlich Gniazd” – relacja

10 listopada 2019 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

09.11.2019 SK PTT Diablaki w gronie kilkunastu osób, wybrało się ponownie w tym roku szkolnym na Jurę Krakowsko – Częstochowską.

Diablaki w „ścianie”

25 października 2019 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

Dzisiaj czworo uczniów z klasy VIII a uczestniczyło w pierwszych z cyklu comiesięcznych zajęć rekreacyjno – ruchowych na ścianie wspinaczkowej w Szkole Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej. Młodzież asekurowana przez swojego nauczyciela z sukcesami oraz dobrze się przy tym bawiąc pokonywała drogi na 6,5 metrowej, przewieszonej ścianie.

Raj w Tokarni z Leonardem?

22 października 2019 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

W ubiegły czwartek dzieci z klasy III a i b były na bardzo ciekawej wycieczce. Zwiedzały Park Etnograficzny  w Tokarni, gdzie mogły obejrzeć chaty sprzed 200 lat, starą aptekę, młyny, kościół, zabudowania gospodarcze pełne od dawna nie używanych już sprzętów. Podczas zwiedzania towarzyszyły nam zwierzęta, co sprawiło dzieciom wiele radości. Następnie byliśmy w Centrum Nauki  [więcej…]

„Jura Krakowsko – Częstochowska II” – relacja

19 października 2019 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

Zbiórką przed godziną 8.00 rozpoczęła się nasza dzisiejsza, kolejna wyprawa na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Tym razem naszym celem był świat, którego nie widać poruszając się szlakami turystycznymi tego zakątka Polski.

„Jura Krakowsko – Częstochowska” – relacja

7 października 2019 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

  W sobotę 5 października 2019r. Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” liczącą około 15 osób grupą razem z przedstawicielami SK PTT „Pionowy Świat” z Bielska-Białej wybrało się na Jurę Krakowsko – Częstochowską.

„Łeverest Summer Expedition 2019” – relacja

16 września 2019 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

14 września 2019r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka SK PTT Diablaki na znajdujący się w dzielnicy Łosień „Łeverest” (390 m n.p.m.).

Skip to content