XIX Miejski Konkurs „Moje miasto”

20 marca 2016 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

15 marca 2016 r. w Muzeum Miejskim „Sztygarka” odbył się XIX Miejski Konkurs ,,MOJE MIASTO’’ dla uczniów klas III dąbrowskich szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 18. Celem konkursu jest  rozwijanie zainteresowań miastem, jego historią, tradycją i kulturą, a więc z okazji 100 lecia Dąbrowy Górniczej konkurs został przeprowadzony w muzeum, które jednocześnie stało się  jego współgospodarzem.  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18  mgr Dorota Raczek,  Dyrektor Muzeum Miejskiego „Sztygarka”  mgr Arkadiusz Rybak, oraz doradca metodyczny mgr Jolanta Tarnowska dokonali uroczystego otwarcia konkursu życząc wszystkim jak najlepszych wyników.  Konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze, w czasie, gdy komisja oceniała zadania testowe 11- stu drużyn biorących udział w konkursie, uczestnicy oglądali zbiory muzealne  wszystkich działów.

Wyniki konkursu:
I miejsce –  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8, zespół ten otrzymał przechodni Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej
II miejsce – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3,                                                                                                                                                            III miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31,
Wyróżnienie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18

GRATULUJEMY!

20160315_12472820160315_124832

20160315_134245

20160315_143547

Uczniowie  pełni wrażeń z uśmiechem na twarzy, z dyplomami i nagrodami udali się do swoich szkół.