PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

17 października 2016 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 27  w Dąbrowie Górniczej –  Błędowie odbył się  IV Miejski Konkurs Udzielania I Pomocy Przedmedycznej „Ty, też to potrafisz”.  Naszą szkołę reprezentowała  3-osobowa drużyna w składzie: Patrycja Krysiak, Aleksander Prabudzki, Konrad Słomczyński.  Podczas konkursu uczniowie klasy III c wykazali się szeroką wiedzą i niezwykłymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.   Zdobyli I miejsce, bo bez problemu poradzili sobie z pytaniami testowymi, a później pokonali rywalizujące drużyny w sztafecie łączącej elementy ruchowe z praktycznym pokazem ratowania ludzkiego życia, m.in. bezbłędnie przeprowadzili resuscytację krążeniowo- oddechową na przygotowanym manekinie.   Zwycięzcom,  serdecznie gratulujemy!

iv-miejski-konkurs-udzielania-i-pomocy-przedmedycznewj-003iv-miejski-konkurs-udzielania-i-pomocy-przedmedycznewj-012iv-miejski-konkurs-udzielania-i-pomocy-przedmedycznewj-033


Skip to content