Bezpiecznie tu i tam – trzecie zadanie konkursowe

9 lutego 2017 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy
Jak wziąć udział w konkursie?
Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją  do 20 lutego do pani pedagog.
Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie nagrania wideo lub nagrania dźwiękowego.
  1. Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Postanowiłeś/-aś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady. bezpieczeństwa, których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.
  2. Wyobraź sobie, że jesteś znanym specjalistą w dziedzinie bezpiecznego korzystania z Internetu i zaproszono Cię na wywiad do radia. Nagraj krótką audycję lub wywiad, podczas którego radzisz swoim rówieśnikom, co powinni robić, żeby być bezpiecznymi w sieci. Jeśli zdecydujesz się na wywiad, poproś rodzica lub nauczyciela o zadawanie pytań, na które mógłbyś udzielić odpowiedzi. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.
  3. Wyobraź sobie, że zostałeś/aś zaproszony do wzięcia udziału w konkursie muzycznym „Rapowanie – Rymowanie”. Wyzwanie polega na tym, aby w rymowanej formie wymienić lub zaśpiewać zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, które poznałeś podczas zajęć z nauczycielem. Nagraj krótkie nagranie dźwiękowe z Twoją odpowiedzią na wyzwanie. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać przygotowując pracę . Możesz zaprezentować również inne, zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online.

Zasady:
a) Chronię swoje dane w sieci.
b) Nie ufam osobom poznanym w Internecie.
c) Dbam o wizerunek w online.
d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów.
e) Kontroluję czas spędzony w internecie.
f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.
h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak

W każdym zadaniu konkursowym organizator Bezpiecznie tu i tam nagradza 10 najlepszych prac z całej Polski wśród uczniów klas I-III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV -VI
Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody–tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienie za miejsca 4-10
Powodzenia!