Inicjatywa 2017

31 marca 2017 Autor: Dorota Rapacz-Perz 0 komentarzy

W  Naszej Szkole dzieci mają wiele okazji do ciekawej, radosnej i bezpiecznej nauki i  zabawy. Mogą także doskonalić swoje „komputerowe” umiejętności i korzystać z Internetu: grać w gry edukacyjne, wyszukiwać rozmaite ciekawostki,  czy informacje potrzebne do  prac domowych.  Uczniowie  wiedzą, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i jak uniknąć czyhających w sieci zagrożeń. Okazją do przypomnienia tych zasad był Dzień Bezpiecznego Internetu, którego  najważniejszym przesłaniem  było hasło  „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

Wszystkie podejmowane działania opierały się o  zasadę poznać, zrozumieć- doświadczyć i umieć. Oprócz pogadanek, wspólnej rozmowy, projekcji krótkich filmików edukacyjnych, a także czytaniu pouczających artykułów i opowieści czekało na nas mnóstwo atrakcji. Tego właśnie dnia zorganizowaliśmy wiele ciekawych aktywności, nie tylko plastycznych, ale także literackich  i ruchowych. W każdej z poszczególnych konkurencji zadania związane z edukacją w zakresie bezpiecznego poruszania się w sieci. Zaplanowane i realizowane były zatem w następujących blokach tematycznych: Poznać, zrozumieć- to min. zajęcia edukacyjne dla uczniów, gazetki tematyczne. Prelekcje dla rodziców, wizualizacje, broszury. Doświadczyć i umieć- klasy I-III przerwaNET/ zabawy i konkursy sprawdzające wiedzę nt. bezpiecznego Internetu. kinoNET- oglądanie filmików edukacyjnych z zakresu bezpiecznego poruszania w sieci, grajNET/ gry edukacyjne. klasy IV-VI Szkolna/Terenowa Gra Internetowa.

O tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, należy pamiętać nie tylko tego dnia, dlatego  bezpieczeństwo w sieci promujemy cały rok!

Pedagog szkolny wraz z wychowawcami świetlicy