X Diecezjalny Konkurs MOJA KAPLICZKA

26 maja 2017 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

26 maja gościliśmy w naszej szkole uczestników X edycji naszego konkursu Moja Kapliczka. Przybył do nas z tej okazji Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który wręczył wszystkim dyplomy, a zwycięzcom nagrody. Nasz mały jubileusz odbywa się w roku stulecia objawień w Fatimie, w związku z tym zorganizowaliśmy także Miejski Konkurs Plastyczny Przesłanie z Fatimy. Fatima to tytuł  montażu słowno-muzycznego, który przygotowały panie Alina Jakubowska, Justyna Gęborska oraz Beata Feszter. Był taniec, był śpiew, ale także wzruszająca podróż do Cova da Iria, gdzie Franciszek, Hiacynta i Łucja spotkali Piękną Panią..

W ciągu tych dziesięciu lat w konkursie widzieliśmy ponad 200 kapliczek i 500 zdjęć. W tym roku udział wzięło 43 uczestników, z 13 szkół terenu diecezji,  nadesłano 16 kapliczek i 89 zdjęć.