„Chce Mi Się” – działania ekologiczne

14 czerwca 2017 Autor: Renata Wrona 0 komentarzy

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w kampanii „Dzień bez śmiecenia” organizowanej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. . Wszystkie działania rozłożone były w czasie.

Natomiast finał rozstrzygnięcia wewnętrznych konkursów przypadł na 12 maja. Hasło „Chce Mi Się” towarzyszyło nam podczas każdej zabawy, prac konkursowych czy zajęć edukacyjnych. Bawiliśmy się świetnie wykorzystując surowce wtórne, segregując je do odpowiednich pojemników. Uczyliśmy się jak mogą wyglądać dni bez śmiecenia! Nasze działania:

• Rozgrywki sportowe na zajęciach z wychowania fizycznego (m.in. wyścigi rzędów, koszykówka, siatkówka, hokej, piłka ręczna, „dwa ognie” i wiele innych dyscyplin) p. Łukasz Wojtala
  • Konkursy w klasach I-III, IV-VI
          • Segreguję – buduję! Moje ekologiczne miasto” – konkurs plastyczno -techniczny. Zadaniem dzieci było stworzenie elementów budowli tworzących miasto ekologiczne (kl. I-III, IV-VI),
          • Eko-torba” – projekt ekologicznej torby z wykorzystaniem surowców takich jak: papier, plastki, szkiełka (kl I-III, IV-VI)
          • Segregator” – mistrz szybkiego segregowania na czas. Wyścigi rzędów do odpowiedniego pomnika – „Ekipa papierowa”, „Ekipa plastyczna”, „Ekipa szklana” (kl.I-III)
          • Mistrz ekologi” konkurs wiedzy dotyczący prawidłowej segregacji śmieci, umiejętności racjonalnego wykorzystania surowców wtórnych (kl.IV-VI)
  • Logosegregopeda” – tworzenie przez dzieci pomocy dydaktycznych na zajęcia logopedyczne usprawniające aparat mowy (z surowców wtórnych) dla logopedy.
  • Wiosenny ogród” – stworzenie wiszących donic (plastik) z papierowymi kwiatami. Całoroczny ogród w szkole. Zabawy plastyczno – techniczne.
  • Eko -zakładki”- podczas Dni Otwartych Szkoły projektowanie przez przedszkolaków pierwszej ekologicznej zakładki do swojego elementarza
  • Rozmowy, pogadanki, prelekcje, zajęcia komputerowe (wyszukiwanie informacji w internecie) i wiele, wiele innych maleńkich działań

koordynatorzy:

Renata Wrona,