Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Pokazy ratownicze.

24 stycznia 2018 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

Pan  Arkadiusz Baranowski, kierownik drużyny WOPR-owców z Rogoźnika –  starszy ratownik płetwonurek CMAS, przeprowadził w naszej szkole specjalne pokazy ratowania ludzi, pod którymi zarwie się lód. Dzieci  z klas młodszych obserwowały jak prawidłowo zachować się w takiej sytuacji, a nieliczni mogli sami wcielić się w rolę ratowników i tonących. O tym, że ślizganie się, czy chodzenie po zamarzniętej tafli jeziora jest niebezpieczne, powinni wiedzieć wszyscy.  My już wiemy, co zrobić, kiedy trzeba udzielić pomocy tonącemu, który wpadł pod lód.  Mam nadzieję, że lekcja ratowania tonącego,  zapadnie uczniom głęboko w pamięć. Nad wodą ważne jest bezpieczeństwo, nie tylko latem, ale również zimą, zwłaszcza w okresie ferii, kiedy lubimy spacerować w pobliżu zbiorników wodnych.

Życzymy wszystkim bezpiecznych ferii zimowych!

Kategoria: Z życia szkoły