PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Apel Pamięci w 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

7 lutego 2018 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Historia naszego kraju okupiona była krwią i blizną. Niedawno obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Droga do Niepodległości była długa i trudna. Za wolność, bohaterską śmiercią zapłaciło wiele pokoleń Polaków.

23.01.2017 r w naszej szkole odbył się apel z okazji 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego przygotowany przez uczniów  klasy VI b i IV c pod kierunkiem nauczycieli historii.

Uczniowie przedstawili genezę i przebieg powstania styczniowego. Wróciliśmy pamięcią do bohaterów narodowych, przywódców Polaków w walce o wolność. Występ uatrakcyjniała prezentacja Powstanie styczniowe w malarstwie.

Dodatkowo uczniowie klas V i VI  przygotowali  plakaty zatytułowane 63. Walka o wolność, które zdobiły szkolne korytarze i stanowiły pomoc dydaktyczną dla uczniów, którzy zgłosili się do konkursu wiedzowego dotyczącego tematyki powstania.

 

 

 

Kategoria: Z życia szkoły