Najmłodsi w gronie czytelników.

31 maja 2018 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

30 maja najmłodsi uczniowie zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pt.: Rozterki nauczycielki bibliotekarki i Molika książkowego w wykonaniu uczniów z klasy V b i VI a. Podczas uroczystości  uczniowie klas pierwszych zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania książek, wysłuchali próśb książki, dowiedzieli się jak prawidłowo czytać książki aby na długo zachować zdrowie i dobry wzrok. Poddani zostali również testowi –  odpowiadając na pytania starszych koleżanek i kolegów oraz prawidłowo rozwiązując zagadki.  W nagrodę otrzymali słodkie upominki, zakładki do książek oraz pamiątkowe dyplomy. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i akt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej, którego dokonał dyrektor szkoły.

Kategoria: Z życia biblioteki