Dzień Przyjaciela w wydaniu sportowo – naukowym.

1 czerwca 2018 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

Festiwal Nauki i Dzień Sportu okazały się być dobrą okazją, aby zaakcentować jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają przyjaciele.

Wszystkie konkursy edukacyjne i rozgrywki sportowe rozegrały się w przyjaznej atmosferze i duchu fair-play.

Uczniowie mieli możliwość napisać miłe słowo do swojego przyjaciela. Listy zostały wywieszone w holu szkoły. Ponadto uczennice klasy 7b wcieliły się w role reporterek pytając Panią Dyrektor i uczniów jakie są najważniejsze cechy dobrego przyjaciela. Najczęściej były wymieniane: lojalność, szczerość, niezawodność, dyskrecja i umiejętność wybaczania.

W czasie festiwalu nauki uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych, przekonać się jak dział camera obscura i sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w grach logicznych i quizach takich jak sudoku, jeden z dziesięciu, konkurs interdyscyplinarny, konkurs europejski, konkursy anglojęzyczne. Festiwal zakończył się pokazem erupcji wulkanów wykonanych przez uczniów klasy 5b.

W rozgrywkach sportowych wzięli udział wszyscy uczniowie klas 1 – 7. Odbył się Bieg Przyjaźni, mecz piłki nożnej, siatkowej i koszykówki, oraz rozgrywki w dwa ognie i turniej gier i zabaw dla klas młodszych.

Fundatorem nagród dla zwycięzców Biegu Przyjaźni jest Stowarzyszenie Pogoria Biega.

Wszystkim Dzieciom składamy najlepsze życzenia.