PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Spotkanie z autorem komiksów Marcinem Podolcem

25 października 2018 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

W dniu 15.10.2018r. uczniowie klas IV A i IV B uczestniczyli w uroczystym otwarciu „Działu komiksu” w Filii Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Dąbrowie Górniczej. Po uroczystej gali  wzięli udział w spotkaniu z panem Marcinem Podolcem, grafikiem, rysownikiem, autorem komiksów.  Twórca  opowiedział zaciekawionym dzieciom o swoich młodzieńczych pasjach, zamiłowaniach, początkach literackiej kariery, o tym jak powstają rysunki, teksty, no i gdzie szuka inspiracji. Liczne pytania zadawane panu Marcinowi pozwoliły naszym adeptom sztuki komiksowej dogłębnie przeanalizować temat i poznać tajniki tworzenia tego popularnego wśród młodego pokolenia tekstu kultury.

 

 

Kategoria: Z życia biblioteki