„Na niebiesko” dla autyzmu

29 kwietnia 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Świadomości na temat Autyzmu.

W ramach akcji Fundacji JiM „Polska na niebiesko” w marcu we wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce „Zrozumieć autyzm”. Zaprosiliśmy również przedstawicieli „Klubu Rodzica Rodzice Rodzicom z Sosnowca”, którzy poprowadzili spotkanie dla chętnych rodziców i nauczycieli z naszej szkoły, na temat trudnych zachowań dzieci, przybliżając również temat autyzmu.

Podsumowaniem działań był 2 kwietnia- Dzień Świadomości na temat Autyzmu.

Tego Dnia uczniowie przygotowali plakaty tematyczne oraz wsparli akcję ubierając się na niebiesko.                                                                     Do dyspozycji uczniów było również „Miejsce wyciszenia” w trakcie przerw, a tradycyjny dzwonek zastąpił „cichy dzwonek”.

Ponadto reprezentacje klas czwartych i piątych wybrały się na warsztaty do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej.

Spektrum autyzmu diagnozowane jest u coraz większej ilości dzieci. Osoby z tym zaburzeniem żyją wśród nas, stąd bardzo ważne jest ich zrozumienie.