Wielka Zbiórka Książek 2019

6 maja 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż postanowiliśmy wesprzeć działania Fundacji Zaczytani.org,

która od 2013 roku promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych.

Wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię.

Fundacja Zaczytani.org,

aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek.

Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę.

Część ławek ma swoich ambasadorów: znanych aktorów, ludzi kultury i sztuki.

W naszej szkole został stworzony

Edukacyjny Punkt Zbiórki

w którym zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wydane po 2000. roku – ważne, aby były w bardzo dobrym stanie technicznym, takie jakie przekazalibyście bliskim w potrzebie.

Książki możecie zostawiać w przygotowanym i oznaczonym punkcie, który znajduje się w holu głównym ,

przy wejściu do szkoły.

Wielka Zbiórka Książek 2019

potrwa do 26 maja.

Zebrane książki zostaną przekazane szpitalom, hospicjom, domom dziecka, domom, pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym i centrum aktywności lokalnej.