Finał Ogólnopolski Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

13 maja 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

W piątek 11.05.2019r. reprezentacja naszej szkoły czyli Mistrzowie Województwa Śląskiego

w składzie Mateusz Jędryczek, Kacper Kaczyński i Piotr Olszewski udała się na ostatnie zmagania w IV Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”.

W Katowicach spotkali się z pozostałymi mistrzami reprezentującymi 15 innych województw w kategorii wiekowej 5-8 klasy.

Konkurs „Wielka Liga Czytelników” jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego też test finałowy był niezwykle trudny.

Konkurencja jest ogromna, mistrzowie z całej Polski przyjeżdżają do Katowic,

aby wykazać się znajomością każdego najmniejszego szczegółu z przeczytanej książki.

Reprezentanci naszego województwa w kategorii wiekowej 5-8 klasy stanęli na wysokości zadania, wykazując się nadzwyczajnymi umiejętnościami czytania, zapamiętywania i kojarzenia faktów zajmując VI miejsce w Polsce.

Mateusz, Kacper i Piotr- Ogromne gratulacje!!!

Osiągnęliście niesamowity wynik.

Jesteśmy z Was dumni i liczymy na Was w przyszłym roku szkolnym 🙂