PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

„Komiksy, komiksy – magiczne obrazki”

13 czerwca 2019 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Uczniowie klasy 4c i 4d ponownie pracowali metodą projektu na lekcjach języka polskiego, przerabiając w ten sposób lekturę obowiązkową „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” oraz na lekcjach plastyki poznając komiks jako formę wypowiedzi rysunkiem. Tym razem podjęli się zadania opracowania własnych komiksów.

 

Żeby nasi młodzi autorzy sobie poradzili Pani Agata Zygmunt z Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przybliżyła im historię komiksów.  Podczas lekcji języka polskiego zapoznali się z zasadami tworzenia tego gatunku literackiego i zabawili się w autorów fabuły, rysowników, specjalistów od tekstu i grafików. Podzielili się na kilkuosobowe grupy, a następnie każdy lider wylosował po dwa obrazki z „komiksowego story cubes”, na podstawie których uczniowie tworzyli własne „Nowe przygody Kajko i Kokosza”. Czwartoklasiści podzielili się zadaniami i na lekcjach plastyki wykreowali fantastyczny świat bohaterów komiksów Janusza Christy.

Efektem poczynań naszych twórców jest7 kolorowych komiksów, którymi możemy się pochwalić na wystawie zorganizowanej w Filii nr 3Miejskiej Biblioteki Publicznej ( informacja o wystawie również na blogu http://filia3.blogspot.com/2019/06/kajko-i-kokosz-wystawa-prac-uczniow.html ). Praca zespołowa rozwijała i doskonaliła podstawowe kompetencje ucznia szkoły podstawowej: kreatywność, współpracę w grupie, komunikatywność, poszukiwanie rozwiązań i prezentację efektów swojej pracy.

Barbara Gacek

Piotr Olbrychowski

 

Kategoria: Projekty i akcje