Spotkanie młodzieży z radcą prawnym

16 października 2019 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

We wtorek 15 października 2019 roku zorganizowano, we współpracy z Fundacją Godne Życie w Dąbrowie Górniczej, prelekcję obejmującą problematykę odpowiedzialności młodzieży szkolnej za popełnienie czynów karalnych. Z uczniami klas ósmych spotkał się radca prawny pan Paweł Wierzbicki, którego wykład dotyczył głównych zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać młodzi ludzie oraz konsekwencji lekkomyślnych i nieprzemyślanych decyzji, które mogą rzutować na przyszłe wybory zawodowe i w konsekwencji blokować drogę do wymarzonego zawodu lub stanowiska pracy. Ponadto pan radca prawny przybliżył uczniom ścieżkę edukacyjną dotyczącą zawodów prawniczych tj. : sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, notariusz i komornik. Uczniowie mieli również okazję uzyskać odpowiedzi na indywidualne pytania i interesujące ich zagadnienia związane z zawodem prawnika.

Kategoria: Z życia szkoły