PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Raj w Tokarni z Leonardem?

22 października 2019 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

W ubiegły czwartek dzieci z klasy III a i b były na bardzo ciekawej wycieczce. Zwiedzały Park Etnograficzny  w Tokarni, gdzie mogły obejrzeć chaty sprzed 200 lat, starą aptekę, młyny, kościół, zabudowania gospodarcze pełne od dawna nie używanych już sprzętów. Podczas zwiedzania towarzyszyły nam zwierzęta, co sprawiło dzieciom wiele radości. Następnie byliśmy w Centrum Nauki Leonardo da  Vinci. Fascynujące była podróż w głąb ciała, oglądnie własnych naczyń krwionośnych, sprawdzanie pamięci, rozwiązywanie różnego rodzaju testów, nabywanie sprawności, interaktywne zabawy. Po obiedzie natomiast zajrzeliśmy do Jaskini Raj. Tutaj oprócz wspaniałych nacieków skalnych oglądaliśmy np.korzenie drzew przenikających do jej wnętrza. Wiele wrażeń z wycieczki można oglądać na zdjęciach dzieci.

To dobre miejsca na rodzinna wycieczkę.

 

http://mwk.com.pl/pl/sg/nasze_obiekty/park_etnograficzny_w_tokarni/

Galeria

 


Skip to content