PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

List od pedagoga i psychologa

25 marca 2020 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

Szanowni Rodzice! Drogie Koleżanki i Koledzy!

Naszym naturalnym środowiskiem do pracy jest szkoła. Szkoła w której rozwijają się przyjaźnie. Przyjaźnie Dzieci, Nasze, Państwa drodzy Rodzice z innymi Rodzicami i czasem sympatia z którymś nauczycielem . Wszyscy uczymy się jak pięknie żyć, przeżywamy frustracje i zawody. Czasem emanujemy radością, czasem po korytarzach snuje się strach i lęk. Z wielu różnych powodów.
Dla nas, dla pedagoga i psychologa najcenniejszy jest oczywiście kontakt osobisty. Zdajemy sobie jednak sprawę, jak ważne jest „być teraz, jutro i kiedyś”.

Zatem.
Drodzy uczniowie!

Pozostańcie w domach i spróbujcie wynieść z tej, bardzo ważnej lekcji, jak najwięcej. Jest ona pewnie jedną z najważniejszych lekcji w Waszym życiu.

Szanowni Rodzice!

Dbajcie o siebie i swój komfort psychiczny (o ile to jest możliwe), ale starajcie się. Oczywiście dbajcie także o zdrowie Wasze i Waszych najbliższych

Kochani Nauczyciele!

Pamiętajcie, iż posiadana przez Was wiedza, to efekt ciężkiej, wieloletniej pracy popartej doświadczeniem i ciągłym doskonaleniem. I najważniejsze (tu włącza nam się myślenie życzeniowe), oparta na Waszej pasji do tego, czego uczycie. Pamiętajcie, iż nauka może być nawet sposobem na zabicie nudy. Wierzymy w Waszą pomysłowość i kreatywność, które nie jeden raz doświadczyłyśmy na wspólnej zawodowej ścieżce.

Zapewniamy, że Nasze dni są podobne do Waszych. Jesteśmy mamami, które jak inni rodzice czują ogromną odpowiedzialność wobec najbliższych; dziećmi, które nie zawsze mogą przytulić się do swoich rodziców i przyjaciółmi, do których nie można się wybrać.

Jesteśmy jednak z Wami i dla Was. Tak jak potrafimy.
Pamiętajcie, iż zawsze można napisać do nas na dzienniku.

W najbliższym czasie podamy Państwu adres, na który będzie można wysyłać maile.

Tymczasem zamieszczamy dla Państwa informację od Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Z życzeniami zdrowia.

https://www.facebook.com/DajemyDzieciomSile/posts/10158225630224042