Dzień Europy

8 maja 2020 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Dnia 9 maja obchodzimy Dzień Europy (Święto Unii Europejskiej)

Wszyscy jesteśmy Polakami, ale jesteśmy także Europejczykami.

Nasz kraj jest częścią Europy i członkiem Unii Europejskiej.

Flaga europejska

Flaga europejska jest symbolem nie tylko Unii Europejskiej, ale również jedności i tożsamości Europy.

Na fladze przedstawiony jest okrąg złożony z dwunastu złotych gwiazd na błękitnym tle.

Gwiazdy symbolizują jedność, solidarność i harmonię między narodami Europy.

Krąg gwiazd jest symbolem jedności, a ich liczba nie zależy od liczby państw członkowskich.

Maskotka Unii nosi imię Syriusz, jej nazwa pochodzi od najjaśniejszej gwiazdy nieba.

Unijna maskotka zmienia swój strój w zależności od tego z którego kraju pochodzi.

Aby uczcić dzień Europy możemy wykonać maskotkę Unii europejskiej z plasteliny, narysować, pokolorować maskotkę, zaprojektować własną lub przebrać się za maskotkę😊

Możemy również przebrać się za postaci z bajek, wybranego przez siebie europejskiego poety lub pisarza.

#Vangoghyourself – Można też użyć swojej wyobraźni i fantazji, wybrać jeden obraz namalowany

przez Europejczyka i upodobnić siebie, swoich bliskich, swoje otoczenie do tego co przedstawione jest na obrazie.

Zdjęcia swoich prac można umieszczać na szkolnym Fb

Udanej zabawy 😊Cieszmy się Dniem Europy