ZACZYTANI- WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

7 września 2020 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

08.09.2020r (wtorek) nasza szkoła wraz z Fundacją Zaczytani.org

rozpoczyna Wielką Zbiórkę Książek 2020

Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych spełniające poniższe kryteria:

– zostały wydane po 2000 roku;

– są napisane w języku polskim;

– są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Zbiórka ma na celu zgromadzenie książek, które zostaną przekazane beneficjentom fundacji,

w tym: szpitalom, placówkom opiekuńczo-wychowawczym, rodzinom zastępczym, domom pomocy,

świetlicom wiejskim i środowiskowym, zakładom karnym, regionalnym centrom krwiodawstwa i innym.

Wielka Zbiórka Książek jest organizowana na terenie całego kraju

i potrwa od 8 września do 09 października 2020 r.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek nie są przyjmowane: ​

podręczniki, encyklopedie, słowniki, kodeksy, wydania z segregatorami, czasopisma,

Pismo Święte i inne święte księgi, przewodniki, atlasy, mapy, książki kucharskie, ogrodnicze, poradniki itp.

Środki bezpieczeństwa w związku z COVID-19

Zbiórka książek odbywa się w holu głównym szkoły przy wejściu A (oznaczony Bezpieczny Punkt Zbiórki).

Osoby przynoszące książki do Punktu Zbiórki powinny mieć założoną maseczkę zasłaniającą nos i usta oraz rękawiczki ochronne.

Przy wejściu do szkoły znajduje się płyn dezynfekujący.

Prosimy aby książki zostawiać tylko i wyłącznie w miejscu do tego wyznaczonym bez dotykania innych książek znajdujących się w kartonie zbiórkowym.

W miejscu przeznaczonym na zbiórkę książek umieszczony został plakat informacyjny “Bezpieczny Punkt Zbiórki”.

Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa,

które otrzymały rekomendację Głównego Instytutu Sanitarnego oraz  Ministerstwa Zdrowia.

page1image55423360page1image55423936 page1image55425472 page1image55335488 page1image55335872