PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2020 Autor: Aleksandra Janikowska 0 komentarzy

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najlepsze życzenia Dyrekcji szkoły,

naszym Pedagogom oraz wszystkim Pracownikom administracji i obsługi.

Życzymy niegasnącej pasji, rosnącej motywacji, niezmierzonej cierpliwości oraz dobrego zdrowia.

 Młodszy i Starszy Samorząd Uczniowski

 

 

W tym roku, niestety, nie mogliśmy zaprezentować programu artystycznego podczas uroczystej akademii, dlatego wpadliśmy na pomysł ,,foto podziękowań”.

                                            Prosimy o potraktowanie ich z przymrużeniem oka 😉

W imieniu społeczności uczniowskiej- kl. VII b

Dziękujemy nauczycielom klas I- III za niezwykłe pomysły na ciekawe, radosne lekcje, podczas których możemy śmiać się do woli i podskakiwać bez limitu. Wtedy zapamiętujemy dużo więcej 😉

 

Dziękujemy nauczycielom matematyki za to, że nauczyli nas liczyć … również na przyjaciół i mnożyć radość przez szczęście.

 

Dziękujemy polonistom za motywowanie do poszukiwania odpowiedzi na trudne nastoletnie  pytania w komiksach, wierszach, powieściach i filmach.

 

Nauczycielkom języków obcych- dzięki wielkie za to, że będziemy mogli zadziornie dyskutować po angielsku i niemiecku, a podróżując,  zrozumiemy każdy komunikat na dworcu czy lotnisku – prawie dobrze : )

Dziękujemy Pani od historii za porywające opowieści o czasach bardziej i mniej odległych, dzięki czemu łatwiej zrozumiemy historyczne decyzje rodziców, dziadków, pradziadków…

Pani od przyrody dziękujemy za to, że ,,naprawiła” naszą ekologiczną wrażliwość i że potrafimy usłyszeć nawet tupiącego pająka 😉

Pani od biologii- serdeczne DZIĘKI za uświadomienie nas, jak pracują stawy przyjaciela, kiedy trzyma nas za rękę 😉

Pani od geografii- wielkie podziękowania za to, że kręcą nas dalekie podróże, a  wielkie odkrycia są już prawie w zasięgu ręki…

 

Pani od chemii dziękujemy za wyjaśnianie wystrzałowych eksperymentów i spontanicznych reakcji.

 

Pani od fizyki- dziękujemy za to, że pomogła nam zrozumieć dlaczego lata klasowy odrzutowiec... za przybliżenie zagadnienia siły nośnej, grawitacji i przyspieszenia

Nauczycielowi informatyki- dziękujemy za to, że w mig potrafimy ,,rozkminić” każde urządzenie z dostępem do Internetu  (pod każdą szerokością geograficzną).

Pani od WOS-u dziękujemy za cierpliwe wyjaśnianie zawiłych zasad demokracji w starożytnym Rzymie … i w naszej szkole.

Nauczycielowi plastyki i techniki- niezmierzone DZIĘKI za to, że nauczył nas widzieć otaczający świat w zupełnie odmienny sposób.

Pani od muzyki- dziękujemy za to, że  dobra nuta rozbrzmiewa nam w sercach …nie tylko na lekcjach muzyki.

Wuefiści niech przyjmą nasze DZIĘKI za zabawne, celne riposty oraz za to, że potrafimy utrzymać równowagę i radosny dystans do wielu spraw.

Katechetom dziękujemy za niezmierzone pokłady wiary w …. niepokornych  uczniów, którzy  uczą się powoli odróżniać dobro od zła.

Zapewniamy, że z ogromnym zaangażowanie pracujemy nad miksturą, która nauczycielom zapewni anielską cierpliwość do krnąbrnych uczniów, a nam niespotykaną w żadnej innej szkole kreatywność ; )

Pomysły na zdjęcia, aranżacja planu, dobór rekwizytów, kostiumy, charakteryzacja, wykonanie fotografii, treść życzeń i podziękowań- uczniowie szkolnego Klubu Młodych Fotografów (kl. 6a, 7b).

 

Kategoria: Z życia szkoły