Dzień Życzliwości i Pozdrowień

18 listopada 2020 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

w ponad 180 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień,

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

W Polsce prekursorem tych obchodów stał się Wrocław.

W naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień.

To dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Nie wierzycie, to zobaczcie sami 🙂

Życzliwość powraca

Pamiętajcie, żeby zarażać życzliwością innych, to naprawdę działa 🙂

Zaraź kogoś życzliwością 🙂

Niech to będzie dzień szczęścia, radości i uśmiechu!

Proponujemy Wam:

• 20 listopada (piątek) ubierzcie się na żółto lub przypnijcie do ubrania uśmiechnięte buźki, słoneczka itp.
  • w tym dniu wyślijcie na Teams swoim Nauczycielom/Koleżankom/Kolegom (oczywiście nie podczas lekcji) ikonki z uśmiechem, miłe słowa (Cieszę się, że jesteś, Miłego dnia, Radosnego dnia, Pięknego dnia, Wszystkiego dobrego, Uśmiechnij się, Lubię Cię, Tęsknię za Tobą, Życzę Ci pięknego dnia, Pozdrawiam, Trzymaj się itp.)

UWAGA!!!     KONKURSY!!!

• Konkurs dla uczniów klas I-III – „Najbardziej Słoneczna Klasa” czekamy na Wasze „słoneczne zdjęcia” ubierzcie się na żółto, ozdóbcie ubrania pozytywnymi obrazkami, poproście rodziców o zrobicie i przesłanie zdjęć.        Jeżeli starsi Uczniowie mają ochotę wziąć udział w konkursie, również czekamy na Wasze fotografie.
  • Konkurs dla klas IV- VIII na wiersz, rymowankę lub motto dotyczące życzliwości i postawy tolerancji,
  • Konkurs plastyczny dla klas I-VIII „Mój Order Życzliwości”  zaprojektowana przez Was plakietka lub emotikonka promująca życzliwość, praca wykonana dowolną techniką, format max.A4.

Na wszystkie prace czekamy do 22.11 (niedziela) pod adresem maila sp18integracja@onet.pl,

w tytule prosimy o podanie imienia i nazwiska Ucznia oraz klasy do której uczęszcza.

Bądźcie szczęśliwi każdego dnia !

Przesyłamy Wam moc pozytywnej energii, radości i uśmiechu 🙂

Zespół ds. Integracji SP18DG