Prosto z półki

17 grudnia 2020 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Dzisiaj zapraszamy Was na spotkanie z autorem serii książek o parze detektywów Lassem i Mai.

Martin Widmark dorastał w Linköping , ale od 1980 roku na stałe mieszkaj w Sztokholmie. Z zawodu jest nauczycielem. Przez 10 lat pracował w szkole podstawowej w Rinkeby .
Obecnie, oprócz pisaniem książek, zajmuje się równiez uczeniem imigrantów języka szwedzkiego. Pisze książki dla dzieci i podręczniki. W maju 2011 roku ogłoszono, że Widmark został uznany za najlepszego pisarza roku 2010 w kategorii 6 +. Był to siódmy rok z rzędu, kiedy dzieci głosowały na jego książki.

Na naszych półkach dostępne są książki tego autora z cyklu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Zapraszamy Was do rozwiązywania tajemnic i zagadek wspólnie z sympatyczną parą bohaterów. Przedstawiamy krótki opis wybranych tytułów ale mamy nadzieję, że nie będzie Was trzeba specjalnie zachęcać do przeczytania wszystkich naszych książeczek z tej serii.

„Tajemnica diamentów”

Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassemu i Mai.

„Tajemnica kawiarni”

Zdaje się, że przestępca dokładnie wie, kiedy uderzyć! Już po raz trzeci w ciągu krótkiego czasu okradł kawiarnię w miasteczku Valleby. Za każdym razem kasa była pełna. Czyżby ktoś z pracowników Café Marcepan był w zmowie ze złodziejem? Lasse i Maja mają swoje podejrzenia.

„Tajemnica zwierząt”

W sklepie zoologicznym Waldemara zwierzęta od tygodnia coraz gorzej się czują. Papugi, świnki morskie i króliki całymi dniami śpią. Lasse i Maja podejrzewają, że mogły zostać otrute. Lecz kto i dlaczego miałby to zrobić? Podczas nocnego śledztwa Lasse i Maja widzą, że ktoś zakrada się do sklepu…

Zdjęcia i opisy pochodzą z portalu Lubimyczytać.pl
Kategoria: Z życia biblioteki