Arcydzieła dla Budzika w naszej szkole!!!

24 maja 2021 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

W naszej szkole pojawiły się prawdziwe arcydzieła !!!

Kiedy zainspirowani przez Szkołę Podstawową Nr 30 w Dąbrowie Górniczej dołączyliśmy do akcji „Stare klucze dla BUDZIKA” okazało się, że Pan Marcin, tata naszych uczennic Madzi i Ewy od lat       współpracuje z pomysłodawcą i organizatorem akcji Panem Janem Łamczańskim z Częstochowy.

Z własnej inicjatywy, aby zachęcić więcej osób do czynnego udziału w akcji dostarczył do naszej szkoły prawdziwe arcydzieła wykonane z kluczy właśnie przez Pana Jana, które pobędą u nas przez jakiś czas,            aby póżniej trafią na akcję charytatywną.

Z tego artykułu dowiecie się jak to się stało, ze pan Jan wpadł na pomysł zbierania kluczy

na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”

Cena za kilogram złomu nie jest wysoka, więc pan Jan, skromny ślusarz o wielkim sercu, postanowił rozwinąć akcję

i zrobić coś więcej niż zbieranie starych kluczy.

Wykonał właśnie z kluczy, duży, mierzący ponad metr klucz, który podarował pani Ewie Błaszczyk, jako symbol akcji.

Kolejne swoje dzieła robił z myślą wystawiania ich na aukcjach charytatywnych.

Oprócz kluczy pan Jan zaczął tworzyć kłódki oraz metalowe serca.

Jedno z takich serc trafiło nawet do Japonii.

Kłódka wykonana z ok. 1200 kluczy i ważyła 12,5 kg, na aukcji została sprzedana za 12 040 zł

Budzik wykonany z ok. 1400 kluczy i ważył ok. 14 kg, razem z kluczem został sprzedany za 16 200 zł

Wszystkie zbierane środki ze sprzedaży kluczy i z aukcji charytatywnych są przekazywane na konto Fundacji „AKogo?”

min. na rehabilitację podopiecznych Kliniki Budzik.

W każdym domu znajduje się stary klucz, który nie otwiera już żadnego zamka!

Otwórzcie swoje serca i zróbcie porządki w domach, poproście o stare klucze rodzinę, znajomych, sąsiadów…

Klucze można przynosić do naszej szkoły bezterminowo i zostawiać w holu głównym w specjalnie przygotowanym pudełku:)

Kategoria: Z życia szkoły