2021 2021 „DZIEŃ 9” 2021 2021

17 lipca 2021 Autor: Dorota Rapacz-Perz 0 komentarzy

„STOP UZALEŻNIENIOM”- czyli podróż do bezpiecznego życia, cz.1

„Jesteś odpowiedzialny/a za własne bezpieczeństwo … co zamierzasz zrobić ?

15 lipca- DZIEŃ  BEZ  TELEFONU

„Zadbaj o swoje zdrowie – nie wlepiaj wzroku w ekran telefonu, jeśli nie musisz

…I to od zdrowia właśnie zacznijmy. Nie bez powodu bowiem Dzień bez Telefonu Komórkowego nazywany jest czasem ulubionym świętem ortopedów, ponieważ zwraca się w nim uwagę na profilaktykę. Nie wiem, czy wiesz, ale istnieje coś takiego jak „esemesowa szyja” – pod tym określeniem kryje się szereg zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego, spowodowanych przez nienaturalne pochylanie głowy w kierunku smartfona trzymanego w rękach. Bo choć ludzka głowa waży jedynie 5,5 kilograma, to przy nachyleniu nacisk na kark może sięgać nawet 30 kg…”

Dalszą część tego ciekawego artykułu możecie przeczytać pod niżej zamieszczonym adresem:

INNĄ, WAŻNĄ CZĘŚĆ TEGO DNIA

PRZEMIEŻYLIŚMY  W POCIĄGU DO CENTRALNEGO MUZEUM POŻARMICTWA

Wyjazd do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach,  poza  zwiedzaniem, pozwolił wszystkim na poznanie sposobów bezpiecznego obcowania z ogniem.

Dzięki Panu przewodnikowi poznaliśmy wyjątkową pracę strażaków, którzy pomagają nie tylko  w pożarach, ale także w wypadkach, zalaniach  domów i w innych trudnych sytuacjach.

Musimy pamiętać, jak wiele możemy zrobić, aby nie zaprószyć ognia i jednocześnie pamiętać oraz przypominać dorosłym, by nie wsiadali za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Otwórz zdjęcie

Kategoria: Z życia szkoły