15 września 2021 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności,

odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę

pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”.

Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej,

mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej od samego rana cieszyli się tym dniem!
Motywem przewodnim była kropka.

Dzień zaczęliśmy od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, która nie wierzyła

w swoje umiejętności. Wspólnie ozdobiliśmy sale lekcyjne, korytarz.

Uczniowie założyli ubrania w kropki, pomalowali twarze, pojawiły się „kropkowane dzieła sztuki”.

Z kropką bawiliśmy się również podczas zabaw ruchowych na boisku szkolnym i osiedlowym placu zabaw.

Nie zabrakło kropki na zajęciach matematyki.

Uczniowie poszukiwali pomysłowych rozwiązań różnych zadań matematycznych, rozszyfrowywali zakodowane informacje.

Zorganizowano również konkursy na „Klasę z kropką” i najciekawszy „Wykropkowany strój”. Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością.

Historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko

i czekają na nasze odkrycie.

Na zakończenie obchodów Dnia Kropki odbyła się kropkowa sesja zdjęciowa każdej klasy.

W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”.

Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.

Dla wszystkich był to wspaniały i niezapomniany dzień!

Poniżej film o Kropce: