1 października 2021 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

W pierwszym dniu października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania, która jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia.   54 pierwszoklasistów niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – „pasowanie na ucznia”.   Najpierw  jednak, w obecności Dyrekcji, przewodniczącej Rady Rodziców, nauczycieli,  rodziców oraz  przedstawicieli  Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego  –  dzieci z klasy 1A, 1B  i  1C  przedstawiły  program artystyczny, prezentując  wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Komisja pod przewodnictwem pani dyrektor mgr Doroty  Raczek, w skład której weszli zaproszeni goście, nie miała najmniejszych wątpliwości,  że pierwszoklasiści są  już gotowi do otrzymania zaszczytnego tytułu  –  ucznia Szkoły Podstawowej nr 18.  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Po uroczystości odbyły się spotkania z wychowawcami. Teraz na dzieci czekały liczne niespodzianki. Każdy uczeń kl. I otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną,  a także kuferek z pomocami dydaktycznymi od rodziców oraz upominek od starszych  koleżanek i kolegów.

Kochane Pierwszaki,  życzymy Wam dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Powodzenia!