Spotkanie z Mariuszem Kędzierskim

17 października 2021 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

W naszej szkole mieliśmy okazję gościć pana Mariusza Kędzierskiego – ambasadora projektu „Human First Tour”, artystę, mówcę motywacyjnego urodzonego bez rąk. Ten młody człowiek pokonał bardzo długą drogę i wykonał ciężką pracę nad akceptacją samego siebie. Sam mówi, „że bariery istnieją tylko w naszych głowach”, co doprowadziło go jako mówcę na międzynarodowe sceny, a jego wystawę można było obejrzeć m.in. na Manhatanie w Nowym Jorku. „Human First Tour” to projekt realizowany z myślą o młodych. Jest to cykl konferencji skierowanych do uczniów szkół średnich oraz klas VII-VIII szkół podstawowych, który ma na celu wyposażyć młode pokolenie w pewność siebie, odwagę, dać poczucie, że mogą sprostać trudom dnia codziennego oraz ,że człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu. Jak sam często przyznaje ”Ograniczenia w ludzkich głowach determinują społeczne uprzedzenia i stereotypy. Wszystko to wywiera presję otoczenia, wpływa na wybory i, tym samym, na jakość naszego życia. My zaś wierzymy w to, że każdy jest inny i tak samo ważny. Że małe rzeczy mają znaczenie. Wierzymy w wolność, która nie krzywdzi drugiego człowieka. To niezwykle ważne, żeby w dzisiejszych czasach pokazywać młodym ludziom, że najwięcej zależy od nich – od ich decyzji, determinacji, otwartości na drugiego człowieka i na to, co nowe. Że mogą żyć i tworzyć swoją własną rzeczywistość, podążać za marzeniami własną drogą pozostając przy tym sobą ”. Dziękujemy za to spotkanie i wspaniałą lekcję o życiu! Jesteśmy zaszczyceni, szczęśliwi, bogatsi o nowe doświadczenia i mamy nadzieję, że do zobaczenia. Jak to mówią nasi wspaniali uczniowie „BYŁO EPICKO !” DZIĘKUJEMY! Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie https://humanfirsttour.pl/.

Aleksandra Kusowska – Wojtas

Kategoria: Z życia szkoły