PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

„NAŁADUJ SIĘ POZYTYWNIE” czyli spotkania z Mariuszem Kędzierskim cz. II

19 października 2021 Autor: Dorota Rapacz-Perz 0 komentarzy

„A gdybyś tak”…

Tymi słowami rozpoczęło się ostatnio jedno z najważniejszych spotkań w moim życiu. Ktoś zapyta: Dlaczego?
Może dlatego, że nigdy wcześniej  nie miałam okazji  podać ręki osobie, która w tak elektryzujący sposób mówi o swojej pasji, celach, radościach, trudach, wzlotach i osiągnięciach. A może dlatego, aby zrozumieć, iż to, co właśnie się wydarza w moim życiu, w pracy, za oknem samochodu, jest bardzo ważne i nie należy bać się doświadczać, marzyć, spełniać cele, upadać i na nowo podnosić.

Z pewnością jednak dlatego, iż artysta, o którym piszę, Mariusz Kędzierski, potrafił przekuć Swą niebanalną historię w mądrość, która prowadzi go wprost do młodzieży i nadaje delikatnie wiatru w żagle, że właściwie w życiu możliwe jest naprawdę wiele, a „Największe bariery, to te w naszych głowach.”

Specjalizacja – MOTYWACJA

Mariusz Kędzierski, to polski artysta i mówca motywacyjny, to artysta, który urodził się bez rąk. Rozpoznawalny przez świat jako autor projektu „Mariusz Rysuje”, którego celem było i jest inspirowanie ludzi poprzez sztukę;  podróżnik , który  w ciągu 17 dni przejechał z ekipą filmową ponad 12000 km rysując na ulicach Berlina, Amsterdamu, Londynu, Paryża, Barcelony, Marsylii, Wenecji, Rzymu i Aten, spotykając podczas rysowania tysiące ludzi i rozmawiając z nimi; bohater, o którego podróży rozpisywały się największe światowe media, dzięki czemu jego historię poznało ponad 120 milionów ludzi na całym świecie i w końcu ambasador projektu Human First Tour, o którym w poprzednim szkolnym artykule pisała Ola. Jako mówca, Mariusz Kędzierski  występuje od 2011 roku. W tym czasie min. wystąpił przed kilkudziesięcioma tysiącami ludzi;  został pierwszym w historii Polakiem, który wystąpił podczas dużej konferencji w Azji (National Taiwan University, Tajpej, Tajwan); znalazł się na Liście Mocy, czyli w gronie 100 Najbardziej Wpływowych Polek i Polaków z Niepełnosprawnością czy  wygrał „Oskara sztuk wizualnych”, czyli nagrodę Best Global Artist 2018 podczas The Global Art Awards w Dubaju, a także Best Global Artist w kategorii „Realizm”.

Jako mówca może przekazać  młodzieży tak wiele, bo dobrze wie, co czują ludzie będący  na skraju życia i jak  cudza opinia może być przykra, krzywdząca,  i do czego może prowadzić brak akceptacji (siebie i innych).

To człowiek, który inspiruje i daje nadzieję swoją niespożytą, pozytywną energią i uśmiechem. Życzę każdemu, kto zmaga się z gorszymi momentami, aby spotkał takiego człowieka na swojej drodze.

„Więc, gdyby tak…”.

Wstać z łóżka lewą nogą i pomyśleć sobie „dobrze, że ją mam” bądź zaparzyć zbyt  mocną herbatę  i uśmiechając się pod nosem szepnąć „jak fajnie, że mogę zrobić to sam/a”. Więc gdyby tak…

 

I choć był to bardzo osobisty wpis, przed oczami nadal mam obraz uczniów, w ciszy wpatrzonych w naszego gościa.

BYŁO WARTO!

       Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

Mariusz Kędzierski    Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku   Mariusz Kędzierski 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

 

The Global Art Awards 2018 — News - The Global Art Awards The Global Art Awards, 2018


Wykorzystano zdjęcia ze stron o artyście.


Skip to content