Kampania edukacyjno-informacyjna „Lekki Tornister”

22 listopada 2021 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Kampania edukacyjno-informacyjna „Lekki Tornister”
Profilaktyka wad postawy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Lekki tornister”.
Celem akcji było rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a – co za tym idzie – działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat zasad właściwego wyboru, noszenia, jak również pakowania swojego tornistra.
Uwieńczeniem akcji były pogadanki dotyczące profilaktyki wad postawy, zabawy edukacyjne dla najmłodszych oraz akcja ważenia i sprawdzania zawartości dziecięcych tornistrów.

Najcięższy plecak ważył 8 kg i należał do ucznia klasy 8 c. Właścicielką najlżejszego plecaka była uczennica klasy 8 d, waga tornistra to 1,86 kg

Zdecydowanie waga tornistrów jest dostosowana do masy ciała dzieci, mieści się w granicach 10 – 15 %, jedynie u nielicznych uczniów zaobserwowano przekroczenie tej normy.

Koordynatorzy szkolnej kampanii:

Justyna Gęborska