Projekt: Świat oczami naukowców Akademii WSB

6 grudnia 2021 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej świetlicy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach w ramach projektu „Świat oczami naukowców Akademii WSB” realizowanego przez Akademię WSB, dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” przez Ministra Edukacji i Nauki. Warsztaty prowadzone są przez wykładowców Akademii WSB. Celem Projektu jest poznanie zagrożeń oraz nauka postępowanie w przypadku ich wystąpienia. Projekt będzie realizowany od listopada br. do czerwca 2022r.

Pierwsze spotkanie poprowadził komendant policji. Uczniowie dowiedzieli się jaki służby odpowiadają za bezpieczeństwo w naszym kraju, na czym polega praca poszczególnych jednostek policji, jak wygląda mundur policyjny – uniform przeznaczony dla funkcjonariuszy policji, funkcjonariuszy ruchu drogowego, a następnie rozwiązywali zagadki – rozszyfrowywali oznaczenia służb mundurowych. Poruszane tematy bardzo zaciekawiły uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do naszego gościa. Na zakończenie spotkania uczniowie rozwiązywali krótki test.

Tematem drugiego spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W związku z tym, że praca strażaka jest  trudna, a czasami bardzo niebezpieczna, uczniowie poznali jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka oraz jego zadania i obowiązki. Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska strojów strażackich.