PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Ósmoklasiści laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

25 kwietnia 2022 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty. Zmagania składały się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego.

W tym roku dwóch ósmoklasistów zostało laureatami tego prestiżowego, wyjątkowo wymagającego konkursu  pokonując na wszystkich trzech etapach wielu konkurentów.

Kacper Kaczyński  klasa 8c – historia

Filip Zieliński klasa  8c – język angielski, fizyka

Finaliści:

Kacper Kozdrój klasa 8a – fizyka

Mateusz Pasak klasa 8a – fizyka

Martyna Kwapisiewicz klasa 8b – chemia

Amelia Szymiec klasa 8c – język niemiecki

Aby zasłużyć na zaszczytny tytuł laureata uczestnicy musieli zdobyć minimum 90% punktów możliwych do uzyskania.

Przywilejami laureata jest najwyższa roczna ocena z danego przedmiotu oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku języka angielskiego także zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z tego języka, z równoznacznym uzyskaniem najwyższego wyniku.

Gratulujemy!!!


Skip to content