PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Witaj Majowa Jutrzenko ! 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

5 maja 2022 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja należą do stałych elementów naszego kalendarza szkolnego. W tym roku uczniowie pod czujnym okiem wychowawców realizowali zajęcia poświęcone Konstytucji 3 maja w salach lekcyjnych, sali gimnastycznej oraz plenerze.

Młodsi uczniowie rozwiązywali łamigłówki, wykonywali prace plastyczne, nawiązujące do tego ważnego w dziejach Polski wydarzenia, tworzyli układanki z korków, kolorowali godło. Dowiedzieli się, czym jest patriotyzm, konstytucja i dlaczego jest taka ważna dla wszystkich Polaków. Przypomnieli sobie polskie symbole narodowe, słuchali wierszy i opowiadań, śpiewali pieśni patriotyczne.

W klasach starszych uczniowie w ramach wprowadzenia do tematu zmagali się z wykreślanką majową, dyktandem na odległość – wyznaczeni przedstawiciele grup zapamiętywali fragment tekstu oryginalnej preambuły zawieszony na tablicy i dyktowali go swojej grupie, obejrzeli film Konstytucja 3 Maja – historia prosto z zamku przygotowany przez muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie. Zdobytą wiedzę mogli sprawdzić zmagając się z quizem opracowanym na platformie Kahoot. Podsumowaniem zajęć było podjęcie dyskusji na temat demokracji oraz roli konstytucji we współczesnej Polsce.

Obchody świąt upamiętniających ważne chwile z dziejów Polski to nieodłączny element życia społecznego i narodowego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna, która sprawia, że identyfikujemy się ze swoim narodem.

Zapraszamy do fotorelacji

 

Kategoria: Z życia szkoły

Skip to content