PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Maj-miesiącem świadomości nt. czerniaka

2 czerwca 2022 Autor: Renata Wrona 0 komentarzy

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

Uczniowie naszej szkoły (klasy 7 i 8)  wzięli udział w kampanii, jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na ten problem całej naszej młodzieży, jak również i osobom dorosłym. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie Akademii Czerniaka: https://www.akademiaczerniaka.pl

Link do tegorocznego spotu promującego kampanię:  https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

ulotka-znamie-znam-

Artykuł przygotowała: p. Anna Pasko


Skip to content