Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących oraz Języka Migowego

3 października 2022 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Nowy rok szkolny w „Osiemnastce” to jak zwykle kolejne, ciekawe pomysły naszych wspaniałych uczniów oraz kadry.
Tym razem przystąpiliśmy do projektu pt. „Każdy Inny – Wszyscy Równi”, mającym na celu uwrażliwianie, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
We wrześniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących oraz Języka Migowego, dlatego z tej okazji nasz wspaniały gość – pani Katarzyna Oliwa ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Dąbrowie Górniczej przeprowadziła warsztaty dla uczniów klas  1-3.
Dzieci zapoznały się z podstawami języka migowego, uczyły się alfabetu, miganych piosenek oraz poznały kilka zwrotów grzecznościowych.
Uczniowie oraz nauczyciele aktywnie uczestniczyli w zajęciach, świetnie się przy tym bawiąc. Jak zwykle nasi najmłodsi uczniowie spisali się na medal!
Gratulujemy i dziękujemy!

Kategoria: Z życia szkoły