Działo się….

20 października 2022 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

..oj działo! 19 października wzięliśmy kolejny raz udział już w III Międzynarodowej VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu Przerwa na czytanie. W tegorocznej edycji w pobijaniu rekordu pomogli nam wspaniali goście a właściwie gościnie 🙂

Pani Anna Cieplak – dąbrowianka, absolwentka naszej 18-tki. Pisarka, aktywistka miejska i animatorka kultury. Zdobywczyni Literackiej Nagrody im. Gombrowicza i Nagrody Conrada. Dwukrotnie nominowana do Literackiej Nagrody „Nike”.

Pani Jowita Wrzesień – zapaśniczka klubu CSiR Dąbrowa Górnicza, brązowa medalistka Mistrzostw Świata i Wicemistrzyni Europy.

Aleksandra Borzęcka – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Dąbrowa Górnicza, uczennica Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków, siatkarka.

Zaproszone panie przeczytały naszym uczniom swoje ulubione bajki i wiersze. Oczywiście niezawodna, jak zawsze, okazała się klasyka – historie Muminków, wiersze Tuwima i Brzechwy w przekazie naszych gości rozbawiły naszą publiczność i zachęciły do wspólnego opowiadania i recytowania.

Dzień bicia rekordu w czytaniu był jednocześnie w naszej szkole Dniem Bohatera z Książki dlatego nie dziwił widok na szkolnych korytarzach czytających, kolorowych postaci wprost z kart bajek i powieści. Zresztą zobaczcie sami…

Dziękujemy serdecznie naszym gościom za przemiłe spotkanie, naszym wolontariuszkom za pomoc w organizacji imprezy oraz naszym uczniom za udział w  już corocznej akcji Przerwy na czytanie i zabawie z okazji Dnia Bohatera z Książki.

Nie zapominajcie jednak o pozostałych konkursach i wydarzeniach planowanych z okazji obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych 😉