Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

6 października 2022 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W ramach aktu solidarności nasi uczniowie wzięli udział w projekcie „Każdy inny – wszyscy równi. Zaświeć na zielono”. Materiały dotyczące tej niepełnosprawności zostały zamieszczone na szkolnej gazetce. Uczniowie poznali najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania osób z porażeniem mózgowym, obejrzeli reportaż ukazujący codzienne zmagania osób z MPD ,wykonali wspólnie zielone prace plastyczne ,jednocząc się w ten sposób z 17 milionami chorych osób na całym świecie.

Jesteśmy przekonani, że takie zajęcia uwrażliwiają uczniów na świat, w którym wszyscy żyjemy, chorujemy, ale także bawimy się i kochamy. Wspierajmy się, szanujmy, abyśmy mogli przy sobie rozkwitać.

Zespół ds.Integracji

Kategoria: Z życia szkoły