14 listopada 2022 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Już od dziesięciu lat 25 listopada swoje święto obchodzi chyba najbardziej ukochana zabawka na całym świecie – pluszowy miś. Tego dnia chcielibyśmy poznać Waszych pluszowych przyjaciół!

Pierwszoklasisto!

Przynieś ze sobą swojego ulubionego misia, narysuj jego portret i dostarcz rysunek do szkolnej biblioteki.

Uczniu klasy II, III i IV!

Przyjdź z misiem do szkoły i przygotuj w jego imieniu wizytówkę.
( Mały kartonik z informacjami na jego temat ). Przyczep wizytówkę do łapki misia. Pisz starannie i czytelnie. Unikaj błędów. Ustaw lub posadź misia we wskazanym przez nauczyciela miejscu.

Uczniowie klas IV przynoszą swoje misie do biblioteki na sesję fotograficzną:)

Wzór wizytówki:

Imię: Przytulasek

Należę do: Basi Nowak

Moja historia: Mieszkam w domu Basi od zawsze. Kiedyś należałem do mamy Basi. Uszyła mnie babcia Zosia.

Moje zadania: Pomagam w zasypianiu. Przeganiam złe sny. Służę do przytulania.

Uczniu klasy V, VI, VII i VIII!

Pokaż nam swojego misia, miśka, misiaczka.

Zrób zdjęcie swojego ukochanego misia. Mile widziana Wasza wspólna fotografia. Opisz krótko jego historię i wyślij plik na adres bibliotekasp18dg@gmail.com do 25 listopada. Poniżej przykładowa praca:

Kratek jest ze mną od wielu lat. Pojawił się w moim domu w tym samym czasie, co mój syn. Był prezentem powitalnym dla maluszka.

Mój syn szybko urósł i miś przestał być ulubioną zabawką nastolatka. Zastąpiły go książki  i klocki Lego. Zamieszkał najpierw w mojej domowej bibliotece, a potem, gdy zaczęłam pracować  w naszej szkolnej książnicy, przeprowadził się porządkował ze mną księgozbiór oraz malował na szaro półki.

Kratek jest w moim ulubionym kolorze. Jest szary w białą kratkę. Ma czarne oczka i nieduży czarny nosek. Jest niepowtarzalny, trochę szorstki. Nie widziałam nigdy takiego drugiego, chłopięcego
egzemplarza.

Ewa Knop

Zapraszamy wszystkich uczniów do świętowania 🙂