Tydzień Edukacji Globalnej

15 listopada 2022 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

W dniach 14 – 20 listopada odbywa się Tydzień Edukacji Globalnej , do obchodów którego oczywiście dołącza nasza 18-tka. Polska Akcja Humanitarna przygotowała dla nas szereg spotkań, zadań i materiałów związanych z tym zagadnieniem.

Tydzień Edukacji Globalnej (GEW) to ogólnoświatowa inicjatywa podnosząca świadomość i wezwanie do wspólnego przemyślenia i zmiany naszego świata, wykorzystująca edukację globalną jako narzędzie solidarności i zmiany.

Zaczynamy już we wtorek na godzinach wychowawczych przybliżeniem tematu globalizacji, współzależności i problemów naszego świata. Więcej informacji i szczegółów znajdziecie tutaj.

W środę (16.11.) z okazji Dnia Tolerancji przedstawiciele klas 5-8 wezmą udział w wirtualnym spotkaniu z Elmim Abdim działaczem na rzecz osób uchodźczych, który sam w 1991 roku uciekł z Somalii.

Tego samego dnia każdy zainteresowany będzie mógł spotkać się na TikToku z Bumim Phillipsem, który opowie o tym jak to jest być „czarnoskórym Polakiem”. Spotkanie odbędzie się o 17:30 pod linkiem Spotkanie z Bumim Phillipsem.

W czwartek (17.11) grupa uczniów klas 7-8 weźmie udział w zgrywalizowanym spotkaniu „Wyzwanie dla świata”, podczas którego uczniowie pod presją czasu zmierzą się z serią zadań.

W piątek (18.11) przedstawiciele klas 4-8 wezmą udział w webinarze „Jak jestem powiązany/a ze światem?”, który wprowadzi uczniów i uczennice w tajniki globalnych współzależności.

Zachęcamy wszystkich do zgłębiania tematu i udziału w wydarzeniach (nie tylko tych szkolnych) organizowanych w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.