PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

W żołnierskich słowach o służbie wojskowej

22 listopada 2022 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Uczniowie klas 8-ych spotkali się dzisiaj z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie– panią Karoliną Kowalską i st.szeregowym Michałem Domiczem , który przybliżył nam tajniki zawodowej służby wojskowej. Gość opowiedział naszej młodzieży jak można zostać zawodowym żołnierzem, jakie zadania wykonują żołnierze poszczególnych korpusów i z jakimi przywilejami wiąże się służba wojskowa. Nie zabrakło oczywiście zadań praktycznych, chętni uczniowie mogli na własnej głowie poczuć ile waży hełm żołnierski i jak oddycha się w masce gazowej a niektórzy sprawdzili czy do twarzy im w wojskowym kamuflażu.

Mamy nadzieję, że spotkanie dostarczyło naszym uczniom wiele cennych informacji dotyczących służby wojskowej a naszym gościom serdecznie dziękujemy za wizytę!

Kategoria: Z życia szkoły

Skip to content