Osiągnięcia uczniów klas młodszych
W tym roku szkolnym uczniowie klas młodszych reprezentowali szkołę w różnorodnych konkursach na wszystkich szczeblach. Zdobyli szereg nagród i wyróżnień. Serdecznie IM gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.
Osiągnięcia w konkursach uczniów klas I – III
Nazwa konkursu | Organizator | Osiągnięcia |
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny: „Kangur” | TUW i NM | Mateusz Jędryczek – wyróżnienie kl. II b, |
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX | Konkurs pod patronatem IFAUJ w Krakowie.WOM Katowice. | II miejsce – Marcin Mikuła, kl. III b, II miejsce – Michał Mikuła, kl. III b, Wyróżnienie – Aleksandra Iwańska, kl. III b |
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EDI” |
Honorowy Patronat Konkursu Rektor UJ w Krakowie Fundacja Młodych Odkrywców | nagroda główna: Kacper Kaczyński- I c nagroda: Klaudia Lemańska – I c, Konrad Słomczyński – I c, Mateusz Jędryczek – II b, Wyróżnienia: Maja Zamorska, Kacper Rzeszowski, Dorota Siulińska, Aleksander Prabudzki, Patrycja Krysiak, Franciszek Pura, Piotr Olszewski, Julia Witas, Aleksandra Iwańska, Agata Sokolińska, Marcin Mikuła, Stanisław Urbanowicz, Jakub Witas, Wojciech Jasieniecki
Laureaci: Kinga Zasada – III c, Julia Witas III b, Agata Sokolińska – III b, Aleksandra Iwańska – III b
|
VIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny | Kuratorium Oświaty – Katowic Delegatura w Rybniku |
II miejsce – Marcin Mikuła, kl. III b, |
V Regionalny Konkurs Informatyczny | Konkurs pod Patronatem Prezydenta Miasta | I miejsce – Kacper Gołdyn, kl. III b, III miejsce –Kinga Zasada, kl. III c, |
VII Regionalny Konkurs Origami „Ozdoba świąteczna” | Pałac Kultury ZagłębiaSP nr 8 | III miejsce – Agata Sokolińska , kl. III b |
Regionalny Konkurs Recytatorsko – Plastyczny„Poeta uśmiechniętego Chrystusa” | Wydział Katechetyczny KuriiSP nr 42, S – c. | Wyróżnienie – Aleksander Prabudzki, Kacper Kaczyński- kl. I c, |
Konkurs Recytatorski MOKR | Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, D. G. | Wyróżnienie – Nikola Lemańska, kl. II b, |
I Diecezjalny Konkurs „Najpiękniejsza palma wielkanocna” | Kuria Diecezjalna | III miejsce – Agata Sokolińska – III b |
IV Diecezjalny Konkurs „ Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie” | W.K. Kurii | Wyróżnienie – Klaudia Lemańska kl. I c |
XX Miejski Konkurs Ortograficzny | Urząd Miasta SP 18, D.G. | I miejsce – Marcin Mikuła, III bIII miejsce – Kaja Maślanka, III a |
XVIII Miejski Konkurs „Moje Miasto” | Urząd Miasta ZSZ nr 4, D.G. | I miejsce – Julia Witas – III b, Kinga Zasada, – III c, Weronika Słomczyńska III a |
VI Przegląd Twórczości U.D S. konkurs taneczny | CS i R D.G. | I miejsce – zespół . „Amulet”Natalia Siemiątkowska – III a,Julia Witas – III b |
Miejski Konkurs Artystyczny „Moc talentów” | Urząd MiastaSP 18, D.G. | Wyróżnienie – Jagoda Słoń kl. III a |
Miejski Konkurs Literacki„Mikołaj” | MBP | II miejsce – Jakub Tuźnik kl. III b, wyróżnienie – Kaja Maślanka kl. III a |
VIII Miejski Konkurs Plastyczny „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć” | Kuria Diecezjalna | I miejsce- Agata Sokolińka – kl. III b |
MKE „Woda i zrównoważony rozwój” | UM MZW | III miejsce – Krzysztof Nowak, kl. II b, |
III Miejski Konkurs Literacki „Mikołaj” | Urząd MiastaZSZ nr 2 | Wyróżnienie: Anna Szady – I Amelia Cebo – III b |
Miejski Wielkanocny Konkurs na palmę i pisankę ludową | Muzeum Miejskie „Sztygarka” | I miejsce (zespołowo)- Krzysztof Nykiel, Paweł Zygmunt, Wojciech Cabaj, Norbert PiątekWyróżnienie Sonia Pucyk –kl. III a, |
I Miejski Konkurs dla 6-latków ,,Chociaż mało mamy lat…” | Urząd Miasta ZSZ nr 2 (SP 13 | I miejsce (zespołowo): Zofia Zmarzły, Bartosz Owczarek I a Wiktoria Pazdan – kl. I a |
IV Miejski K. Plastyczny „Legendy w miniaturze” | Urząd Miasta SP nr 4, D.G. | I miejsce- Weronika Słomczyńska kl. III a, |
II Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej | Pałac Kultury Zagłębia D.G. | Wyróżnienie: Krzysztof Durleta – II a, Jagoda Słoń, III a |
Miejski Konkurs Plastyczny „Mój Pomysł na zakładkę” | Urząd Miasta Gimnazjum nr 4 | III miejsce – Julia Gawlik – kl. I b, |
Miejski Konkurs Plastyczny „Wielkanocna Pisanka” | Urząd Miasta SP nr 10, D.G. | II miejsce- Natalia Czerniak – kl. III a,III miejsce – Jagoda Słoń – kl. III a, |
„Bieg Skrzata” w ramach VIII Pół. Dąbrowskiego | CS i R D.G. | I miejsce – Mateusz Orłowski kl. III b,III miejsce – Nikodem Piątek –kl. II b, |
XI Miejski Bieg „Po zdrowie” | Zespół Szkół Sportowych | II miejsce- Nikodem Piątek, kl. II b,III miejsce – Jakub Witas, kl. II a, |
I Bieg Antoniański | Parafia Św. Antoniego w DG | I miejsce – Mateusz Orłowski kl. III b, II miejsce – Igor Pyrka II a, III miejsce- Klaudia Hanuszewicz kl. I d, |
Miejski Konkurs Plastyczny„List do św. Mikołaja” | Urząd Miasta ZSZ nr 2 (SP 13) | Wyróżnienie – Hanna Żurawicz kl. I b |
Miejski Konkurs Plastyczny „Duszek Śmieciuszek” | TDZ w Będzinie | Wyróżnienie – Eliza Gembicka, kl. I b |