SPARTAKIADA ZIMOWA

9 grudnia 2015 Autor: Joanna Rogala 0 komentarzy

IX edycja SPARTAKIADY ZIMOWEJ

Spartakiada Zimowa to szkolna impreza sportowa skierowana do uczniów klas V-VI.
Zawody odbywają się w trzech dyscyplinach; mini-koszykówce, mini – siatkówce oraz halowej piłce nożnej. Spartakiada rozpoczyna się w10 grudnia i trwa trzy miesiące.
Każda klasa reprezentowana jest przez mieszany zespół ośmioosobowy. Zawody rozgrywane są systemem ,, każdy z każdym” , wszystkie spotkania odbywają się po lekcjach.
W spartakiadzie uczniowie walczą o ( przechodni ), Puchar Dyrektora Szkoły oraz tytuł ,, Najbardziej Usportowionej Klasy”.
Celem spartakiady jest zaspokojenie sportowych zainteresowań i potrzeb uczniów, rozwijanie ich umiejętności i talentów, zagospodarowanie ich czasu wolnego w okresie zimowym, umiejętne współdziałanie w zespole zgodnie z zasadą ,,fair play’’.
Uczniowie bardzo angażują się w rozgrywki, koleżanki i koledzy wspierają ich, aktywnie kibicując swoim drużynom.

W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 do spartakiady zgłosiły się cztery klasy: 5a, 5b, 6a
i 6b.

Kategoria: Z życia szkoły