[2 II 2016] Spotkanie z Andrzejem Popowiczem

5 lutego 2016 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

Największą pasją pana Popowicza są wędrówki po górskich szlakach. Pan Andrzej dokonał wielkiego czynu-wspiął się na 8-tysięcznik o nazwie Lhotse! Wraz ze swoim towarzyszem Adamem Zyzakiem przeszli „drogą klasyczną” południową ścianę Zamarłej Turni. Jest również znawcą motoryzacji oraz był trenerem komandosów. Wspinał się po: górach Atlasu, Kaukazu, Andach i Himalajach. Swoją przygodę z górami rozpoczął, gdy miał 5 lat. Do chodzenia po górach zainspirowali go rodzice. Po górach najlepiej chodziło mu się w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Mieliśmy okazję spotkać się z nim w naszej szkole. Z panem Andrzejem został przeprowadzany wywiad, który zostanie umieszczony w gazetce szkolnej OSIEMNACHA. Klasy 4a, 2a, 2b i 2c wraz ze swoimi wychowawcami zobaczyli prezentację zdjęć z wędrówek pana Andrzeja i jego kolegów. Zaraz po tym klasa 4a zadawała pytania, a nasz gość na nie odpowiadał. Na koniec spotkania wszyscy wzięli od niego autografy. Dodatkowo pan Popowicz podpisał oficjalną flagę DIABLAKÓW. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi ! ! ! :-).

Roksana Błaszkiewicz, Jagoda Słoń  kl. 4a

Kategoria: Turystyka