Archive for październik, 2019

Pierwsza pomoc

30 października 2019 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

29 października dzięki uprzejmości Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów klas siódmych i ósmych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę oraz sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

Mistrz Pięknego Czytania wybrany

30 października 2019 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Już po raz dziewiąty, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, spośród klas starszych wyłoniony został Mistrz Pięknego Czytania. 30 października w szkolnej bibliotece spotkało się 19 uczestników – uczniów klas IV-VIII, którzy po przejściu klasowych eliminacji walczyli o tytuł mistrzowski w czytaniu prozy.

Zbiórka przyborów szkolnych

27 października 2019 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

Do wtorku 29.11.2019r. zbieramy przybory szkolne i kolorowanki dla dzieci w wieku przedszkolnym  w Matudze (Uganda). Prosimy o przekazywanie ich do wychowawców lub nauczycieli religii.

Zapraszamy na Marsz Świętych

26 października 2019 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

W czwartek, 31 października zapraszamy na Marsz Świętych. Mile widziane przebrania za świętych i błogosławionych, można wziąć ze sobą lampiony. Początek przy kapliczce przy naszej szkole o godz.16.45.                                                          [więcej…]

Diablaki w „ścianie”

25 października 2019 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

Dzisiaj czworo uczniów z klasy VIII a uczestniczyło w pierwszych z cyklu comiesięcznych zajęć rekreacyjno – ruchowych na ścianie wspinaczkowej w Szkole Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej. Młodzież asekurowana przez swojego nauczyciela z sukcesami oraz dobrze się przy tym bawiąc pokonywała drogi na 6,5 metrowej, przewieszonej ścianie.

Razem dla Matuggi

25 października 2019 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

We wtorek Rada Rodziców i Szkolny Zespół Wolontariatu przeprowadzi słodką akcję charytatywną Dzieci- dzieciom przeznaczoną dla szkoły w  Matudze w Ugandzie. Prosimy o udział w naszej akcji poprzez wypiek i zakup ciast.