PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

[11 II 2016] Szkolenie „Niebezpieczny lód – bezpieczne lodowiska”

11 lutego 2016 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

11 lutego 2016 r. na Pogorii III odbyło się szkolenie ”Niebezpieczny lód – bezpieczne lodowiska”. Szkolenie przygotowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Dąbrowie Górniczej, Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Górniczej, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.Uczestnikami szkolenia była młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ze względu na brak lodu szkolenie odbyło się na piasku, gdzie ratownicy zaprezentowali metody poruszania się po lodzie i samoratownictwa, następnie pokazano akcje z użyciem sprzętu ratowniczego, w której uczestniczyli Ratownicy Wodni z WOPR DG, Strażacy z PSP w Dąbrowie Górniczej oraz morsy z Pogoria Morsuje. Po szkoleniu można było posilić się ciepłą grochówką.

Galeria zdjęć

Kategoria: Turystyka

Skip to content