EDI – ogólnopolski konkurs ekologiczno – przyrodniczy

7 marca 2016 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Po raz kolejny zapraszam do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie ekologiczno-przyrodniczym przeznaczonym dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej,
a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi.
Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 28.04.2016 r. Aby wziąć w nim udział, szkolny koordynator konkursu musi zgłosić uczestników najpóźniej do 10.04.2016 r.
Przewiduje się przygotowanie testów dla edukacji wczesnoszkolnej (kl. I-III) oraz dla uczniów IV-VI. Każdy test składać się będzie z 26 pytań z podanymi do każdego pytania czterema odpowiedziami. Wśród odpowiedzi co najmniej jedna będzie prawidłowa. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymuje 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź na pytanie -1 punkt. Nieudzielenie odpowiedzi na dane pytanie sprawia, że zawodnik otrzymuje 0 punktów.
Uczestnicy, którzy wykażą się największą wiedzą, zostaną uhonorowani:
• Dyplomami grawerowanymi i nagrodami książkowymi, gdy zajmą 1 miejsce,
• Dyplomami laureatów i nagrodami książkowymi, gdy zajmą miejsca od 2 do 5,
• Dyplomami wyróżnienia, gdy zajmą miejsca od 6 do 10.
Dodatkowo każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uznania.
Uczeń, który wyraża chęć przystąpienia do konkursu, wpłaca wpisowe w wysokości :
• 8,50 zł – od uczestnika, gdy szkoła zgłosi od 5 do 29 uczestników,
• 8,00 zł – od uczestnika, gdy szkoła zgłosi od 30 do 59 uczestników,
• 7,50 zł – od uczestnika, gdy szkoła zgłosi powyżej 60 uczestników.
Dodatkowo każdy uczeń, który jest uczestnikiem pisemnego konkursu ekologiczno-przyrodniczego, ma prawo wziąć udział w bezpłatnym konkursie plastycznym. Konkurs polega na samodzielnym wykonaniu rysunku, który przedstawiać będzie dowolne zagadnienie związane z ekologią. Prace należy przygotować na kartce z bloku o formacie A4 wybierając dowolną technikę wykonania do dnia 29.04.2016.
Pamiętajcie o dołączeniu do prac wypełnionego oświadczenia. Dla najlepszych autorów prac przewidziane są nagrody książkowe oraz dyplomy, a także publikacja prac na stronie www.edi.edu.pl/ekologia.

Gorąco zachęcam do udziału
wszystkich przyjaciół i miłośników przyrody!    Szkolny koordynator konkursu – Bożena Zając