[31 III 2016] Prelekcja Andrzeja Pasławskiego pt. „Albania – piękna nieznajoma”

31 marca 2016 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

W dniu dzisiejszym reprezentacja Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” uczestniczyła w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w spotkaniu z Panem Andrzejem Pasławskim, który zabrał nas w podróż do Albanii. Podczas trwającego dwie godziny spotkania podróżnik przedstawił jedną ze swoich podróży po tym ciekawym kraju z północy na południe i z powrotem. Wszystko to poza asfaltowymi drogami, po górskich i wyżynnych bezdrożach. Poznaliśmy obyczaje Albańczyków, historię Albanii, tamtejsze zabytki, przyrodę, legendy, … Dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa ich waluty, dlaczego w tym kraju wybudowano ok. 750 000 bunkrów, co zawdzięcza Albanii nasze miasto Gdańsk, co to takiego jest kanun, kim był Leki Dukagjini i wiele, wiele innych ciekawostek o ciekawym, europejskim kraju.

Za miesiąc w ramach cyklu podróżniczego „Wyprawy na krańce Ziemi…” realizowanego przez Muzeum Miejskie „Sztygarka”  udamy się do Dagestanu.

Kategoria: Turystyka