[12 IV 2016] „Himalaiści z Klubu Wysokogórskiego w Katowicach” – prelekcja Janusza Majera

12 kwietnia 2016 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

W dniu dzisiejszym członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” mieli niepowtarzalną okazję spotkania z Januszem Majerem – legendarną postacią związaną z Klubem Wysokogórskim w Katowicach. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania nasz Gość opowiadał o swojej największej życiowej pasji – wyprawach w góry wysokie.

Pan Janusz przedstawił bardzo ciekawą prezentację zdjęć ze swoich podróży w najróżniejsze zakątki naszego globu. Z podróży, którym towarzyszyło zdobywanie górskich szczytów, a w zdobywaniu tych szczytów poza naszym Gościem udział brali znani alpiniści i himalaiści tacy jak: Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki, Artur Hajzer, Ryszard Pawłowski. Pan Janusz odpowiedział także na liczne pytania zgromadzonych słuchaczy i udzielił wywiadu do szkolnej gazety „Osiemnacha”. Nie zabrakło też złożenia podpisu na fladze „Diablaków”, zdobycia przez uczniów pamiątkowych autografów oraz zrobieniu wspólnych zdjęć z naszym dzisiejszym gościem.

Janusz Majer i "Diablaki"

Kategoria: Turystyka